Malowanie
jest dla mnie
radością

Urodziłam się w zagłębiu ceramiki

Wałbrzych, moje rodzinne miasto, już od XIX w. był ważnym ośrodkiem produkcji porcelany w Polsce. Zdobiona porcelana z Wałbrzycha zyskała renomę na świecie.
Działająca na tych terenach jedyna w Polsce szkoła kształcąca ceramików uruchomiła w 1984 r. eksperymentalną klasę plastyczną o profilu ceramiki artystycznej w której miałam szczęście poznawać tajniki produkcji porcelany i jej ręcznego malowania.
W latach osiemdziesiątych rozpoczęłam pracę w ośrodku wzornictwa Fabryki Porcelany Stołowej „Książ”. Był to największy i najnowocześniejszy tego typu zakład w Europie. Do moich zadań należało projektowanie wzorów i ręczne malowanie porcelany.
W tym okresie Wałbrzych był prawdziwym zagłębiem porcelany, działały tutaj trzy duże fabryki i kilkanaście małych zakładów rzemieślniczych.
W okresie transformacji wiele z tych firm zakończyło swoją działalność. Nie oznacza to jednak że sięgająca XIX wieku Wałbrzyska tradycja produkcji i zdobienia porcelany odeszła w zapomnienie.
Rzemiosło artystyczne wraca do łask. Od kilku lat coraz więcej osób docenia to, czego masowe sklepy nie mogą im zaoferować – unikalność.
Mam ogromną satysfakcję że przez kilkadziesiąt lat pozostałam wierna sztuce, nie zaprzestałam mojej działalności artystycznej i dziś mogę taką unikalność zaoferować.

Poszukuję i eksperymentuję

Oprócz porcelany maluję również obrazy na płótnie oraz dekory. Inspiracją do malowania najczęściej jest dla mnie natura.
Nie mogę się oprzeć poszukiwaniom nowych wzorów, zestawów, motywów które można wykorzystać na specjalną okazję

Dlaczego powstała ta strona?

Dotychczasowej efekty mojej pracy można obejrzeć przeglądając archiwum fotografii. Szersze grono osób nie ma do nich dostępu.

quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in re Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaq