Malowanie jest dla mnie radością
Dlaczego powstała ta strona ?
 

Wałbrzych, moje rodzinne miasto, już od XIX w. był znany z produkcji i zdobienia porcelany. Działająca na tych terenach jedyna w Polsce szkoła kształcąca ceramików uruchomiła w 1984 r. eksperymentalną klasę plastyczną o profilu ceramiki artystycznej w której miałam szczęście poznawać tajniki produkcji porcelany i jej ręcznego malowania. Po ukończeniu szkoły swoją wiedzę i umiejętności mogłam rozwijać projektując i malując wzory w ośrodku wzornictwa Fabryki Porcelany Stołowej „Książ”. W okresie transformacji wiele firm z branży ceramicznej zakończyło swoją działalność. Nie oznacza to jednak że Wałbrzyska tradycja zdobienia porcelany odeszła w zapomnienie.
Obecnie rzemiosło artystyczne wraca do łask, coraz więcej osób docenia to, czego masowe sklepy nie mogą im zaoferować – unikalność. Mam ogromną satysfakcję że przez kilkadziesiąt lat nie zaprzestałam mojej działalności artystycznej i dziś mogę taką unikalność zaoferować.

Efekty mojej kilkudziesięcioletniej działalności uwiecznione zostały na fotografiach. Część z nich postanowiłam zamieszczać na mojej stronie internetowej. Mam nadzieję że staną się dla Ciebie inspiracją na wyposażenie wnętrza bądź oryginalny prezent.